• Menu
  • Menu

عجیب‌ترین کافه بوتیک دنیا

لقب دادن عنوان عجیب‌ترین کافه بوتیک دنیا به یک مکان خاص، حتمن مستلزم تحقیق و بررسی همه گزینه‌ها و کاندیداها است. اما فضای عجیب و غریب فروشگاه Eva B در شهر مونترال کانادا آنقدر نامعمول است که نمی‌توان این عنوان را به آن نداد؛ حتا اگر قابل اثبات نباشد!
«ایوا-بی» جایی عجیب است که هم بوتیک است، هم کافه و هم رستوران، هم جایی برای برگزاری رویدادها (چه از نوع عمومی و چه از نوع خصوصی) و هم جایی که می‌توان آن را صرفا یک جاذبه گردشگری برای بازدید دانست. این کافه بوتیک در خیابان اصلی شمالی-جنوبی مونترال یعنی خیابان سن‌لورنت واقع شده است و افراد بسیاری را به یکی از دلایل خرید، خوردن، نوشیدن و یا بازدید راهی آنجا می‌کند.

مدیریت این کافه بوتیک بر این باور است که «ایوا-بی» از سال تاسیس خود 1987 همواره به عنوان منبعی الهام‌بخش بوده که مردم در آن به خلق گرایشات خود پرداخته‌اند. توصیف ایوا-بی در وبسایتش این است که این بوتیک فروشگاه، در قلب شهر مونترال واقع شده و با ضزباهنگ ضربان شهر حرکت می‌کند و شبیه به زیست‌بومی است که خلاقیت، عدم تطابق و اکلکتیزم (مکتبی التقاطی) در آن زندگی می‌کند، کهنه می‌شود، شنیده می‌شود، جشن گرفته می‌شود و لذت می‌برد!

ایوا-بی خود را ترکیبی از چند دنیای موازی می‌داند. مخلوطی از یک بوتیک لباس، مکانی برای فروش لباس‌های دست دوم، بار غذاخوری، استیج (صحنه اجرا) و مکانی برای برگزاری رویدادهای مخاطبین و مراجعان؛ که همه اینها در یک فضای یکپارچه و یک‌دست گرد هم جمع شده است. این فضای بی‌تکلف، جایی برای ملاقات تناقض‌ها است؛ ملاقات گذشته با امروز، لباس‌های روزمره با مناسبتی، جمعیت شهری با زیرزمینی، چوب با فلز، غذاهای بدبو با پیچ‌دار، بشقاب‌های بین‌المللی با محلی، گرایشات با اشتراکات، و بالاخره هنر بصری با فضای آکوستیک!

فضای کافه‌ای موجود در طبقات ایوا-بی نیز دکوری بسیار متفاوت، شلوغ و در هم تنیده دارد، اما با این حال، فضا کاملا دوست‌داشتنی است.

برای آشنایی بیشتر با حال و هوای ایوا-بی به این تصاویر نگاه کنید:

 

بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات