• Menu
  • Menu

بازی در زمین حریف ۱: مراکش

جام جهانی روسیه برای ما در روز جمعه ۲۵ خرداد شروع شد. ایران و مراکش؛ بازی مرگ و زندگی. خیلی‌ها برای دیدن بازی ایران به روسیه رفتند تا از نزدیک بازی فوتبال ایران – مراکش را ببینند. من اما انتخابم چیز دیگری بود. من تصمیمم دیدن بازی در زمین حریف بود. مسیری طولانی را تا آفریقا طی کردم تا بتوانم بازی را در بین مراکشی‌ها تماشا کنم. و این فیلمی است از عکس‌العمل مراکشی‌ها در حین بازی فوتبال ایران و مراکش در جام جهانی 2018 روسیه…

جام جهانی فوتبال – روسیه

ایران و مراکش

باور کردنی نبود! بازی با مراکش را در ثانیه‌های پایانی بردیم! و به ناگهان ایران سرتاسر غرق در شادی و پایکوبی شد؛ اما اینجا – جایی که من بودم – مراکشی‌ها در اندوهی بزرگ فرو رفتند. همه رویاهایشان خراب شد. همیشه همین است! وقتی یک تیمی از یک جای دنیا می‌برد، آن طرف دیگر غرق در اندوه می‌شود. من برای دیدن همین عکس‌العمل‌‌ها انتخابم دیدن #بازی_در_زمین_حریف بود. تلاش کردم همه لحظات مهم بازی از عکس‌العمل مراکشی‌ها تصاویری را ثبت کنم. تصاویری از حال و هوای سرزمین حریف در لحظاتی که ما حسی کاملا معکوس داشتیم. حاصل کار این فیلم و این ویدیوی 4 – 5 دقیقه‌ای است. این ویدیو حال و هوای مراکشی‌ها را در حین تماشای بازی ایران و مراکش در جام جهانی 2018 روسیه نشان می‌دهد.

جادوی فوتبال

و من بسیار تحت تاثیر مراکشی‌ها و نگاه‌شان قرار گرفتم. مراکشی‌ها بازی را باختند اما به هیچ وجه اخلاق را نه! هواداران مراکش به طرزی باور نکردنی باخت را پذیرفتند و حتا آن را حق ایران دانستند. هیچ کدام از آنها عملکرد بازیکنان تیم‌شان را زیر سئوال نبردند. حتا عملکرد بازیکنی که در ثانیه‌های آخر به اشتباه گلی را وارد دروازه خودشان کرد. دیدن بازی دربین مراکشی‌ها برای من درس‌های بسیار زیادی را داشت. تجربه‌ای منحصر بفرد از تماشای بازی در زمین حریف!

بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *