• Menu
  • Menu

عاشورای لندن

Ashoora in London

لندن، درست 4 روز بعد از اینکه چهره‌اش تحت تاثیر حال و هوای هالووین و صورت‌های ترسناک مردمانش قرار گرفته بود، این بار به واسطه عزاداری شیعیان پر تعدادش، سیاه پوش شد و از مردمانی استقبال کرد که برای بزرگداشت حماسه امام سوم خود، خیابان‌ها را تسخیر کرده بودند.

اگر کمی با لندن آشنا باشید، می‌دانید که این شهر میزبان ملیت‌ها و قوم‌های مختلفی است و تقریبا همه آن‌ها در این شهر محدوده‌ای را دارند که به نام قومیت یا ملیت‌شان معروف شده است. مثل محله چینی‌ها یا منطقه سیاه‌پوست نشین‌ها. دیروز خیابان Edgware Road  که به خیابان عرب‌های لندن معروف است، شاهد عبور دسته‌های عزاداری عاشورایی بود و حال و هوایی کاملا متفاوت از روزهای قبل را به این خیابان و این محله داده بود.

گاهی فکر می‌کنم این شهر شبیه به “بارباپاپا” است. به سرعت تغییر شکل می‌دهد و خود را با شرایط جدید وفق می‌دهد. کافی است نگاهی دوباره به گزارشی که 4 روز قبل از حال و هوای هالووین در این شهر نوشتم بیندازید و آن را با حال و هوای عاشورا مقایسه کنید.

بدون هرگونه توضیح اضافی، شما را به دیدن گزارشی تصویری از عاشورای لندن دعوت می‌کنم. از “محمد بهرامی” بابت عکس‌هایی که برای این مطلب در اختیارم گذاشت سپاس‌گزارم.

Ashoora in London 24

Ashoora in London 1 Ashoora in London 2 Ashoora in London 3 Ashoora in London 4 Ashoora in London 5 Ashoora in London 6 Ashoora in London 7 Ashoora in London 8 Ashoora in London 9 Ashoora in London 10 Ashoora in London 12 Ashoora in London 13 Ashoora in London 14 Ashoora in London 15 Ashoora in London 16 Ashoora in London 17 Ashoora in London 18 Ashoora in London 19 Ashoora in London 20 Ashoora in London 21 Ashoora in London 22 Ashoora in London 23 Ashoora in London 25 Ashoora in London 26 Ashoora in London 27 Ashoora in London 28 Ashoora in London 29 Ashoora in London 30 Ashoora in London 31 Ashoora in London 32

بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

Majid Erfanian